Tebrik Kartı Gönderiyorum

Tebrik Kartı Etkinliği; öğrencilerimize ve tüm Çamlıca paydaşlarına yılbaşı, bayram, doğum günü gibi özel günleri kısa mesajlarla ya da binlerce kişiye gönderilen “paket” mesajlarla kutlama yerine, unutulmaya yüz tutmuş güzel bir geleneği, kendi el yazımızla yazılmış tebrik kartıyla kutlama geleneğini hatırlatma amacıyla gerçekleştirilen bir etkinliktir.
 
Bu etkinlik kapsamında yılın son haftası içinde öğrencilerimiz tarafından, geliri bağışlanmak üzere, arkadaşlarına ve öğretmenlerine tebrik kartı satışı yapılır. Satın alınan kartlar, yazıldıktan sonra okulun çeşitli yerlerine yerleştirilen posta kutularına atılır. Yılbaşından bir gün önce açılan posta kutularındaki tebrik kartları adreslerine göre sınıflandırılır ve postacı kıyafetli öğrenciler tarafından “Bak Postacı Geliyor” şarkısı eşliğinde okulun tüm birimlerindeki sahiplerine ulaştırılır.
 
Yine bu etkinlik kapsamında, okulumuzun 8. sınıf öğrencileri 1. sınıfa başlayan kardeşlerine, 5. sınıf öğrencileri de anaokuluna başlayan kardeşlerine tebrik kartlarını elden ulaştırarak onların yeni yıllarını kutlarlar.