BASKETBOL

Kulübün amacı;
 
Sporun bütün bireyler üzerinde olumlu etkisi vardır. Her spor dalı gibi basketbol sporunun da hem fiziksel hem zihinsel etkileri vardır. Bu nedenle küçük yaştaki çocuklara özellikle basketbol sporu sevdirilmelidir. Küçük yaştaki çocukların basketbol sporuna yönelmesi, basketbol sporu yapması, düzenli olarak antrenmanlara gitmesi çocuğunuzun sosyal biri olmasını sağlar.
 
Basketbol sporunun çocuklar üzerindeki etkileri;
 
 1 ) Fiziksel açıdan kas ve kemik yapıları güçlenir ve sürat, çeviklik ve esneklik kazanırlar.
 
2 ) Basketbol sporu bir takım sporu olduğundan takım olarak hareket etme duygusunu öğrenir, dinamik bir vücut yapısına sahip olurlar.
 
3 ) Takım halinde oynandığı için iletişim becerileri artar, yardımlaşma duyguları gelişir ve karşılıklı anlayış duygusu gelişir.
 
4 ) Basketbol sporunda da diğer sporlarda olduğu gibi birçok kural vardır. Basketbol oynayan çocuklarda kurallara uyma ve kurallara uyarak başarılı olma duygusu çok üst düzeyde olur.
 
5 ) Basketbol sporu ile ilgilenen çocuklar diğer spor dallarında olduğu gibi dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirir, antrenman programlarına göre beslenmelerine titizlik gösterirler.
 
Kulüp açıklamaları ve şartları;
 
Kulüp sayımız sınırlı olup kulübe seçilen öğrencilerimiz okul takımına seçilme şansı artacaktır.
 
Kulübe gelen öğrenci eşofmanı ve spor ayakkabısı ile kapalı spor salonumuzda hazır bulunmalıdır.