Sosyal ağlarda biz

SATRANÇ KULÜBÜ

Kulübün Amacı
 
Bir strateji ve akıl oyunu olan satrancı öğrencilere sevdirmek, öğretmek ve oyu¬nu kurallara uygun olarak oynamalarını sağlamaktır.
 
Neden Bu Kulübü Seçmelisin?
 
Verdiğin kararın sonucunu görmek, Gerektiğinde planlarında değişiklik yapma becerisi kazanmak, Analitik düşünce yeteneğinin ve dikkatinin gelişmesi, Hızlı ve doğru karar vermesi Çok sayıda kuralı aynı anda değerlendirebilmesi, Problemler karşısında farklı ve özgün stratejiler geliştirmesi Paylaşmayı öğrenmek, Centilmenlik anlayışı içinde rakiplerine ve takım arkadaşlarına saygılı olma becerisinin geliştirilmesi Satranç maçı yapabilmesi için satranç kulübünü seçebilirsin.
 
Kulüp Çalışmasının İçeriği
 
Kulübü tercih eden öğrencilerin seviyelerine göre; kural bilgisi,
 
Notasyon kullanarak satranç maçı yapabilmesi,
Açılış, oyun ortası, oyun sonu hakkında bilgi sahibi olması,
 
Satranç oyunu taktik temalarını bilmesi , v.b satranç eğitiminin yanında satranç klasikleri olarak bilinen oyunların ve öğrencilerin kendi oyunlarının analizi de yapılmaktadır. Ayrıca; dünyada ve Türkiye''de satrancın gelişimi takip edilmekte, güncel haberlerin aktarılmasının yanı sıra problem çözümü, puanlı satranç, hamle bulmaca, çoklu masa gösterisi (simul¬tane) ve kulüp içi turnuvalar da yapılacaktır.
 
 
 
Kulüp Öğretmeni: Gülcan Tok