ROBOTİK VE KODLAMA KULÜBÜ

Kulübün Amacı
 
Robotik ve Kodlama ile öğrencilerin; problemlere farklı yönleriyle bakıp çözümler üretebilmesi, sistemli ve yaratıcı düşünebilmesi, en kısa ve en kalıcı çözüm önerilerini sunabilmesi hedeflenmektedir.Algoritma kavramı ile her şeyin belirli bir düzen çerçevesinde ve belirli bir sıra halinde gerçekleştiğini algılatmak amaçlanmaktadır.
 
Neden Bu Kulübü Seçmelisin?
 
Çocukluk döneminde öğrenilen bilgilerin daha kalıcı olduğu özellikle eğitimciler tarafından bilinen bir gerçek. Kodlama yazmanın kazandırdığı becerileri düşünürsek, bu becerileri erken yaşta edinmenin de ne denli önemli olduğu aşikardır.
 
Hayal etmeyi seviyorsan, robot yapmak istiyorsan, gelişen teknolojinin alfabesini kodlamak, teknoloji ile aynı dili konuşabilmek istiyorsan bu kulübü seçmelisin. Bu kulüp sayesinde okulumuzu ülkemizde ve dünyada temsil etme şansınada sahip olabilirsin.
 
 
Kulüp Çalışmasının İçeriği
 
Bu kulübün içeriğinde STEM&Maker uygulaması dahilindeScratch , Raspberry Pi ve Python programlama dilleri kullanılarak ; Ardunio, mBOT ve MakeyMakey teknolojileri ile robotik çalışmaları yapılacaktır.
 
Kulübün Özel Şartları
 
Araştırmacı, teknolojiye ilgili, çağa uygun tasarımlar yapabilen, özgüveni yüksek, hayal dünyası geniş ve hayallerini gerçekleştirmek için azimli öğrenciler bu kulüp ile başarılı olabilirler.
 
Öğrenciler yapılacak projelerin farkında ve istekli olmalıdır.
 
 
Kulüp çalışmaları süresince gerekli malzeme ve araçların temini öğrenciler tarafından sağlanacaktır. Her öğrenci ardunio başlangıç seti ve mbot kiti veli tarafından temin edecektir. (70-100 TL arası internetten sipariş verilebilir.)
 
 
 
Kulüp Öğretmeni: Gözde Deli