Sosyal ağlarda biz

PİYANO KULÜBÜ

Kulübün Amacı
 
Piyano kulübü, piyano eğitimi almaya istekli ve yetenekli öğrencilerden seçilerek oluşturulur. Bu kulübün amacı, öğrencilere piyanoyu sevdirmek, doğru bir teknikle yaptıkları çalışmaları sürdürebilmelerini sağlamaktır. Öğrenciler, kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde okul içi ve okul dışı gösterilerde görev alarak çalışmalarını sergileme fırsatı bulurlar.
 
PİYANO EĞİTİMİNİN ÇOCUKLAR İÇİN HİÇ BİLMEDİĞİNİZ 10 FAYDASI
 
1.Vücut Koordinasyonunu Geliştirir: Piyano Eğitimi öncelikle el-göz koordinasyonunu geliştirdiğinden çocukların yazı yazmayı kolay öğrenmelerini sağlar. Bunun yanı sıra güzel el yazısı yazma yeteneği geliştirir.
2.Konsantrasyon Süresini Arttırır: Piyano çalarken nota takibi yapmak, eseri aynı tempo ile devam ettirmeye çalışmak odaklanmayı öğretir. Küçük yaşlardan itibaren düzenli Piyano Eğitimi almanın bireylerin konsantrasyon sürelerinin gelişmesine katkı sağladığı kanıtlanmış.
3. İşitsel ve Sözel Beceriler Geliştirir: Piyano Eğitimi alan çocuklar çevrelerindeki seslere karşı duyarlılık geliştirir. Örneğin; kalabalık ve gürültülü bir sınıfta öğretmenin sesini daha kolay ayırt edip, odaklanabilirler. Kelime hafızaları gelişir, kendilerini daha iyi ifade edebilirler.
4. Hızlı Okuma Becerisi Kazandırır: Piyano çalarken aynı anda iki satırın okunması, hızlı bir nota takibi gerekmesi gibi nedenlerden dolayı piyano çalanların daha hızlı kitap okudukları biliniyor.
5. Dil ve Müzik Bağlantısı: Beynimizde dil ve müzik merkezlerinin birbirleri ile benzeşik çalıştığını hepimiz biliyoruz artık. Küçük yaşta başlayan Piyano Eğitimi çocukların birden fazla yabancı dil öğrenmesini kolaylaştırıyor.
6. Sayısal Zekayı Geliştirir: Sol beyin fonksiyonları üzerinde de etkisi büyük Piyano Eğitiminin. Piyano dersi alan öğrencilerin okuldaki matematik ve fen alanında göstermiş oldukları başarılar yapılan araştırmalarla kanıtlandı.
7. Çalışma Disiplini Verir: Küçük yaşlardan itibaren düzenli alınan piyano dersleri çocukların hayatlarını daha disiplinli ve düzenli olarak kurgulamalarına yardımcı oluyor. Her ders tekrarında somut olarak ilerlediklerini görmeleri onlara hayatta çalışmanın ve tekrarların önemini fark ettirir.
8. Hafızayı Geliştirir: Uzun yıllar piyano eğitimi alıp, büyük formlu eserler çalan ve bu eserlerden kendisine her an hazır halde bir repertuar hazırlayan öğrencinin; hafızasını ne kadar da geliştirdiğinin kanıtı oluyor.
9. Soyutlama Yeteneği Geliştirir: Başka türlü nasıl size 'yağmur damlalarının göle düşme seslerini notalar aracılığı ile betimleyebilir ki...
10. Vee Tabiii ki Zekayı Geliştirir!: Sağ ve sol beyni aynı anda kullanmak beyindeki sinirsel bağlantıları güçlendirir. Piyano ve IQ arasındaki bağlantı oldukça çarpıcı! Okul öncesi çağlarından itibaren piyano dersi alan çocukların IQ'ları %50 oranında artıyor.
 
 
 
Kulüp Öğretmeni: H. Nur Menevşe
 Voleybol
 Basketbol
 Olimpiyat Matematik Kulübü
 Tiyatro Kulübü
 Robotik Kodlama
 Satranç Kulübü
 Robotik ve Kodlama Kulübü
 Piyano Kulübü
 İngilizce Kısa Film Kulübü
 El Sanatları Kulübü
 Bilim Fen ve Teknolojileri Kulübü